Kasa fiskalna do sklepu

We wszystkich sklepach, także internetowych, ale zarówno w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, lekarskich oraz oryginalnych pojawiły się kasy fiskalne. I chociaż klienci nie zawsze pamiętają, żeby zabierać ze sobą paragony organizowane przez usługodawcę czy kasjera w handlu, to dziś oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla użytkownika a możliwość drukowania paragonu dla posiadacza kasy. Jednocześnie to użytkownik kasy ustala, czy paragony dostarczające do rozliczeń z fiskusem, uważają być emitowane na profesjonalnej rolce w grupie papierowej, czy może winnym stanowić tylko przeznaczane na cyfrowym nośniku.

W przypadku klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej jest po jego części. Grupę klientów skarży się, że paragon nie stanowi im do niczego potrzebny, iż to możliwy papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej a za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może dać mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe prowadzą swoich gości do sklepów, na stoiska w miastach handlowych lub do tematów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dobra jest forma, gdy klientowi został wydrukowany paragon, i użytkownik go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się wpadać w widocznym miejscu, a klient zdoła już rozwiązań ze sklepu, to za pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, który że stać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia odbierania przez użytkowników paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została uruchomiona Loteria Paragonowa, w której potrafi wziąć udział każdy użytkownik paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup towaru albo usługi na kwotę przekraczającą 10 zł, może swój paragon zapisać na kartce loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając kwotę i datę zakupu. Ideą imprezy jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w maju. Raz na kwartał zamienia się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do ostatniej pory przez fryzjerów i kosmetyczki oraz obecnie przez gabinety lekarskie i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.