Pojemniki na ciasto

Dozowniki celkowe to powszechnie wykorzystywane urządzenia. W relacje od wzoru i wzoru potrafią stanowić poświęcone do realizacji różnych zadań.

tłumaczenia konferencyjneZobacz naszą stronę www

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które dokonują w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeb dekompensacji. Temperatura miałów nie pewno stanowić większa niż 200 stopni Celsjusza także nie może być mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest zupełnie prosta. Pył ze zbiornika trafia do dozownika przez otwór wlotowy. Dalej stanowi on poruszany w celkach ze skrzydełkami poruszającego się bębna.

Dozowniki celkowe uważają zbyt zajęcie w technologia ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą owo w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na jakimkolwiek kroku realizacji, także w obszarze działania technologicznej linii pakowania produktów, w branży ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Często są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o własnych ciśnieniach. Można je zakładać np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują oraz zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Samym z faktów wyposażenia dozowników celkowych pewno stanowić skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej wolno z możliwością dostosować wydajność dozownika do naturalnych potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.